Garanti BBVA Konserleri: Janus Rasmussen/Önce: Ruede Hagelstein
Garanti BBVA Konserleri: Janus Rasmussen/Önce: Ruede Hagelstein
26 Ekim 22:30
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
Ruede Hagelstein: 22.30
Janus Rasmussen: 23.45

Janus Rasmussen:
kim?
Salon’un unutulmazları arasındaki konserlerden birine imza atan, ardından da ilk Gezgin Salon’da buluştuğumuz Kiasmos’un yarısı.

ne yaptı?
Janus Rasmussen’in Faroe Adaları’nda başlayıp Reykjavík'te devam eden müzik serüveninde ön plana çıkan proje Kiasmos. Ama serüvenin en az Kiasmos kadar güzel başka kısımları da var. Bugüne kadar iki albüm yayımlayan, 2013’te hikayesine şimdilik ara veren İzlandalı elektro-pop grubu Bloodgroup’un beyni de Janus Rasmussen’di. Serüvenin sürmanşeti ise Janus Rasmussen’in solo kariyeri olmak üzere. Yetenekli prodüktör, Bloodgroup’la başlayıp Ólafur Arnalds'la yan yana geldiği Kiasmos'la devam eden minimal tekno yolculuğunda, ilk solo albümü Vin’le çok özel bir limana demir atıyor. Sesler aracılığıyla yepyeni dünyalar keşfetmemizi sağlayan prodüktörün ustalık eseri diyebileceğimiz Vin, geçtiğimiz Mart ayında Ki Records etiketiyle yayımlandı. Her saniyesi ile dinleyiciyi büyülü bir şekilde ablukaya alan bu atmosferik mücevher, Janus Rasmussen’i sezona damgasını vuracak performanslardan biri için Salon’a taşıyor.

nasıl?
Kiasmos, Christian Löffler, Weval ve HVOB seven, Janus Rasmussen’e bayılır.

Önce: Ruede Hagelstein
kim?
Yapımcı, şarkıcı, söz yazarı, editör ve DJ olarak müzik dünyasının çeşitli başlıklarının altında üretimine devam eden çok fonksiyonel Alman sanatçı.

ne yaptı?
Elektronik müziğin taşı toprağı altın şehri Berlin’in on parmağında on bir marifet isimlerinden Ruede Hagelstein’ın kariyeri, 20 yaşında Berlin’in banliyölerinden şehir merkezine doğru taşınmasıyla tamamen değişti. Çoğu genç gibi rock yıldızı olma hayaliyle çıktığı yolculukta koroda şarkı söyledi; Groove Magazin, FLYER Magazin ve PRINZ Magazin gibi çeşitli dergilerin editörlüğünü üstlendi. Bunların yanında, doksanlı yılların sonunda başlayan DJ’lik kariyeri ile Berlin'in en popüler kulüplerinden Watergate'in ev sahibi DJ’i olmayı da ekleyen Hagelstein, remiksleriyle Kitsune, Eskimo ve Cocoon gibi mühim plak şirketlerinin dikkatini çekmeyi başardı. Yıllar içinde Watergate Records, You You You, Bedrock ve Souvenir gibi plak şirketlerinin vazgeçilmez isimlerinden biri haline geldi. Elektronik müzik kariyerine paralel olarak bir de “Ruede Hagelstein and The Noblettes” isimli bir indie-elektronika grubu kurdu. Adana Twins, Move D ve Tiefschwarz gibi isimlerle ortak üretim yaptığı kendi karma stüdyosunu açtı. 2011’de Soft Pack, 2015’te ise Apophenia isimli albümünü yayımladı.

nasıl?
Janus Rasmussen öncesi adeta tencere-kapak uyumu. Yüksek dozda dans müziği sizi bekler.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv #salononyaşında #garantibbva

who?
One half of Kiasmos, who delivered an unforgettable concert at Salon İKSV followed by another at the first Gezgin Salon.

what?
Kiamos is the foremost project of Janus Rasmussen’s musical adventure that started on the Faroe Islands and continues in Reykjavík. But there are other parts to this adventure that are just as beautiful as Kiasmos. Janus Rasmussen was also the mastermind behind the electro-pop outfit Bloodgroup, currently on stand-by. However, his solo career is about to become the headliner of his musical adventure. On his minimal techno voyage that started with Bloodgroup and continues with Kiasmos where he joined up with Ólafur Arnalds, the talented producer drops anchor into a very special harbour with his first solo album, Vin. This album, released by Ki Records last March, leads to the discovery of new worlds through sounds and could be considered the producer’s masterwork… This ambient gem that magically surrounds the audience in every second, brings Janus Rasmussen to Salon İKSV for one of the outstanding performances of the season.

how?
Anyone that likes Kiasmos, Christian Löffler, Weval and HVOB, will love Janus Rasmussen.

This event has an age restriction of 18.
#salonİKSV