Birlikte Güzel: Charlie Cunningham
Birlikte Güzel: Charlie Cunningham
23 Şubat 20:00
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Sesi ve gitarıyla dünyanın sekizinci harikası olmaya aday İngiliz şarkıcı ve şarkı yazarı.

ne yaptı?
Kendisine benzer ya da kendisine benzetilmeye aday şarkıcı ve şarkı yazarlarından çok daha farklı bir aurası olduğu muhakkak. Charlie Cunningham, müziğe ilgi duyduğu ilk yıllarda Sigur Rós ve Mogwai gibi isimlerden ilham aldı. Deneysel, indie ve hardcore grupları arasında mekik dokuduktan sonra flamenkoya hayranlık beslemeye başladı ve soluğu İspanya’da aldı. Aldığı iki yıllık flamenko eğitimi, İspanya’da geçirdiği dönem, İngiltere’ye döndüğünde vermeye başladığı konserlerinin temelini oluşturdu. Bildiğimiz sevdiğimiz indie-folk melodilerini flamenko tekniğiyle harmanladı ve dikkatleri ışık hızıyla üstüne çekti. İlk EP'lerinin ardından büyük bir hayran kitlesine kavuştu, 2017'de yayımlanan, yayımlandığı gibi büyük başarı kazanan ilk albümü Lines, BBC Radio 1'ın favorileri arasına girdi. Minimum gibi ilk dinleyişte özel olduğu anlaşılan şarkıların bulunduğu albüm, 2018 Pop Ödülleri'nde En İyi Albüm Ödülü'ne layık görüldü. Tıpkı albümü gibi başarılı olan turnesinin ardından arayı açmadan ikinci albümünü yayımladı. 2019 yazında yayımlanan Permanent Way isimli ikinci albüm, Cunningham’ın sade, içe dönük ve güçlü şarkılarının daha da olgunlaştığı bir albüm olarak büyük övgüler aldı.

Peçeteye İstek’lerin vazgeçilmezlerinden Charlie Cunningham, biletleri tamamen tükenen 22 Şubat’taki konserinin hemen ertesinde, 23 Şubat’ta bir kez daha Salon’da.

nasıl?
Sadece bir gitar ve ona eşlik eden bir vokal, ne kadar etkileyici olabilir? Cevabını Charlie Cunningham’dan fazlasıyla alacaksınız.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv

Ayakta 80 TL Öğrenci 60 TL
#saloniksv #salononyaşında


who?
British singer and songwriter who is likely to be listed the eighth wonder of the world with his voice and guitar.

bio
There is no doubt he has an aura that is unlike any other singer and songwriter like him or could be found similar. Charlie Cunningham found his inspiration in Sigur Rós and Mogwai among others in the early years of his fascination for music. After drifting a while among experimental, indie and hardcore bands, he grew infatuated with flamenco and found himself in Spain in no time. Two-year-long flamenco training and the time he spent in Spain constituted the base for the concerts he started to give upon his return to the United Kingdom. He fused the indie-folk melodies we came to know and love with the flamenco technique, rapidly alluring the spotlights. He gained a crowded fan base with his first EP and his first album ‘Lines’, which was an instant success that made to the top of BBC Radio 1’s music charts. The album that contained songs like “Minimum” which were clear to be special the first moment your hear them was awarded The Best Album by 2018 Pop Awards. After the tour that was just as successful as his debut album came the second one. Titled ‘Permanent Way’ and released in the summer of 2019, this second album received standing ovations with the refinement of Cunningham’s songs that are simple, inward-looking, and strong.

One of the most anticipated names in Salon, Charlie Cunningham stays in Istanbul for the second night after his sold-out concert on 22 February.

sound
How impressive can a vocal accompanied by guitar be? You will find the answer and a lot more in Cunningham’s performance.