Raci Pişmişoğlu Mus 461
Raci Pişmişoğlu Mus 461
19 Şubat 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin caz bölümünde kuruluşundan itibaren bas, ensemble, listening analyse derslerinin hocalığını yaptı. Ali Perret ile Acid Trippin ve Mingus Trippin gruplarının bascısı olarak çalıştı ve albüm çalışmaları yaptı. Bu grupların albüm ve konserlerinde Ali Perret, Can Kozlu, İmer Demirer, Ricky Ford, Ercüment Ateş, Sarp Maden ve Erkan Oğur ile çalışmalar yaptı. Ayrıca Ricky Ford Trio, Ricky Ford’un yönettiği ve çaldığı big band’de bascılık yaptı. Donovan Mixon ile çalıştı. Acid Trippin ile Arnavutluk, İstanbul, Akbank, Yapı Kredi, Eskişehir Caz Festivallerinde çaldı. Ayrıca Graham Haynes ile Ali Perret’in yönettiği projede çaldı. Selim Selçuk ile çalıştı. Amerika’da ve dünyanın çeşitli ülkelerinde world müzik festivellerine katıldı. Mus 461 grubu ile proje çalışmalarına devam etmektedir.

Müzik direktörlüğünü Raci Pişmişoğlu’nun üstlendiği MUS 461, Charles Mingus, Dave Liebman, Brecker Brothers, Dave Holland, Paquito D’Rivera ve Billy Cobham gibi müzisyenlerin hard bop, latin ve jazz funk stilindeki eserlerini, Pişmişoğlu’nun düzenlemeriyle icra etmektedir.

Giriş: 50 TL, Öğrenci: 25 TL

***

Raci Pişmişoğlu had been teaching bass, ensemble and listening analysis courses at İstanbul Bilgi University Jazz Department. He played bass on Ali Perret’s ”Acid Trippin” and ”Mingus Trippin” albums as well as performing with the band regularly. On albums and on stage with Ali Perret’s band he performed with Can Kozlu, İmer Demirer, Ricky Ford, Ercüment Ateş, Sarp Maden and Erkan Oğur. He also performed with Ricky Ford and Donovan Mixon’s bands. He performed in various parts of the world, playing at Albania, İstanbul, Akbank, Yapı Kredi and Eskişehir Jazz Festivals. He continues performing with his Mus 461 project.

Music Charge: 50.-TL