Thurston Moore (Solo) “Spirit Counsel” with Konstrukt
Thurston Moore (Solo) “Spirit Counsel” with Konstrukt
21 Şubat 22:00
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Efsane grup Sonic Youth’un kurucusu, ikonik müzisyen tanımının tam anlamıyla karşılığı olan şarkıcı, şarkı yazarı, gitarist ve şair Thurston Moore bir yanda.

Korhan Futacı, Ediz Hafızoğlu, Barlas Tan Özemek ve Umut Çağlar’dan oluşan caz grubu KONSTRUKT diğer yanda.

ne yaptı?
Thurston Moore’u uzun uzun anlatmaya gerek yok. Kurucusu olduğu Sonic Youth ile müzik tarihinin mihenk taşlarından biri. Beck, Yeah Yeah Yeahs, Nirvana, Sigur Rós ve My Bloody Valentine'ın da aralarında bulunduğu yüzlerce isim ve gruba, milyonlarca dinleyiciye ilham verdi. Lee Ranaldo ve Kim Gordon’la el-eldiven ilişkisi, noise ve rock’n roll’u daha önce duyulmamış şekilde no wave başlığında bir araya getirişi, yeraltından kült mertebesine doğru yükselişi… 80’lerden günümüze, oradan da geleceğe, müzik tarihinin en ilham verici gruplarından Sonic Youth’un haricinde, Chelsea Light Moving serüveni ve deneyselliğin sınırlarını zorlayan solo kariyeri, ayrıca takdire şayan. Konunun uzmanları tarafından hazırlanan listelerde rock müzik tarihinin en yaratıcı ve en iyi gitaristlerinden biri olarak gösterilmesi de cabası…

Thurston Moore’a sahnede eşlik edecek KONSTRUKT’un kadrosu Korhan Futacı, Ediz Hafızoğlu, Barlas Tan Özemek ve Umut Çağlar’dan oluşuyor. Peter Brötzmann'la kayıt yapma şansı buldular. Joe McPhee, William Parker, Akira Sakata, Marshall Allen, Evan Parker, Alfred Harth, Eugene Chadbourne, Alexander Hawkins, Okay Temiz ve Hüseyin Ertunç gibi isimlerle çalıştılar. Dünyanın dört bir yanında önemli festivallerde performanslar sergilediler. Daha evvelden de yollarının kesiştiği Thurston Moore’la bu kez Salon’da aynı sahneyi paylaşacaklar.

nasıl?
2020’ye unutulmaz olmaya aday değil, unutulmaz olma garantili bir konserle başlamak isteyenler, dünya gözüyle bir efsaneyi izlemek isteyenlerin gecesi.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv

Ayakta 60 TL Öğrenci 45 TL
#saloniksv #salononyaşında